7.kapitola - Několik narozeninových překvapení

Těch několik týdnů poté, co Harry přijel, bylo drsných. Pořád mluvil málo a krčil se, jako vystrašené zvíře, když se nějaký dospělý přiblížil blízko k němu, vyjma Narsissy, která měla dovolený užší kontakt a to obvykle jen z důvodu koupání.

Draco z něj sice dokázal vytáhnout pár slov a provedl ho po panství, a přiměl ho k tomu, aby si s ním trochu hrál, ale dokonce i jemu dalo velkou práci uchovat v tom malém chlapci trochu dobré nálady.

Severus tím byl velmi ztrápený. Nedovedl si představit, co nastane, až se bude muset vrátit zpátky do školy. Harry sotva dokázal být vedle něj bez pláče a Draco byl nakonec jediný člověk, s kterým se Harry cítil příjemně. Ale on a Harry by měli nastoupit do školy a proto musel najít nějaký způsob, jak přesvědčit toho malého kluka, že s ním bude v bezpečí. I pro něj to bylo také něco nového, být rodičovskou postavou a neměl představu, co by měl dělat.

 

Severusovi bylo připomínáno, že udělal to nejlepší, co mohl a nikdo by neuměl udělat více. To dítě bylo zle zneužito a potřebuje čas, aby pochopilo, že jsou lidé, kteří mají o něj zájem a dokáží se o něj rovněž postarat.

Všichni měli za to, že jeho narozeniny by pravděpodobně mohly být dobrou příležitostí k tomu, začít ho uvádět to řádného života. Zatím stále neměl svoje vlastní šaty ani hračky, tak používal Dracovi. Věděli, že by nezvládl být na oslavě s jinými dětmi, ale mysleli na pár věcí, které znal a na normální narozeniny s dortem, které hádali nikdy předtím  neměl, ale to se jen se domnívali.

 

Na party pozvali  Remuse. On souhlasil s tím, že si bude zatím udržovat odstup, protože věděl, že Harry potřebuje čas, aby se přizpůsobil jeho nové rodičovské úloze. On a Severus byli kdysi prakticky bratři a věděl stejně tak Lucius, jako Severus, že mohl být kmotrem, kdyby využil šance.

Ale v ten den, kdy slavil narozeniny jeho čestný kmotřenec, měl volno a bylo mu konečně dovoleno na panství přijít.

 

Narcissa zrovna skončila s oblékáním Harryho, když v tom Remus vkročil do ložnice. Malý chlapec se za ní schoval, ale ona mu pošeptala: „To je přítel, Harry.“

Remus si klekl do úrovně chlapcových očí. „Harry, ty si mě asi nepamatuješ, ale já jsem byl kamarád s tvým tatínkem a říkal jsi mi ‚strýčku Moony‘.“

Malý chlapec se na něj zadíval velkýma zelenýma očima a Remusovo srdce zabolelo. On a James byli společně  možná Pobertové, ale Lily byla jeho sestrou, ve všem kromě společné krve. Ona byla první kromě Severuse, kdo věděl, že Remus je vlkodlak a byli první, kteří ho uznávali. Oba seděli po úplňku po obou stranách jeho postele.

Její oči byly vždy jeho oblíbené a pohled na toho malého chlapce s velkýma zelenýma očima ho ohromoval. Ale viděl i to, co ostatní, modřiny a pořezání  se zhojily, ale až ted' si všiml, jak moc je vyhublý a viděl ten pohled vystrašeného zvířátka.

 

Harry překvapil Severuse a Narcissu, kteří stáli ve dveřích, když k němu váhavým krokem přistoupil.

„Strýčku Moony?“

Remus se pousmál, kývl a podal mu malého vycpaného vlka. „Ten byl tvůj, když jsi byl ještě miminko. Nechal jsi ho u mě, když jsem tě naposled hlídal. Od té doby ho stále mám.“

 

Oči malého chlapce  zazářily, v matné vzpomínce na malého vlčka a pomyslel si, že si musí vzít Twiggyho, dráčka, s nímž chodil všude, jen ne do vany. A dokonce i tehdy ho posadil vedle, od té doby co mu ho Draco daroval. Sevřel vlčka v náručí.

Každý Poberta mu daroval vycpané zvíře své zvěromágské podoby. Jelena a psa, o nichž byl Remus přesvědčen, že byli zničeni v domě a stejně tak krysu. Ale on hlídal Harryho pár týdnů před Haloweenem, právě před tím než Potterovi odešli do úkrytu a krátce po jejich smrti našel malého vlka pod svým gaučem. Celou tu dobu  ho toužil vrátit Harrymu zpět.

 

 

Severus vstoupil do pokoje. „Víš Harry, Topsy pro nás udělala speciální snídani a dole jsou pro tebe nějaké dárky na rozbalení.“

Harry se podíval zcela zmateně. „Dárky? Ne, špatní kluci nedostávají dárky.“

Severus si klekl, aby se mohl podívat na toho malého a přál si, aby jim začal věřit.

Párkrát se stalo to, že ho opět našli, jak pomáhá skřítkům uklízet. Zprvu si mysleli, že už v ně má důvěru, ale někdy si pomyslel, že udělal něco špatného, že byl špatný.

Topsy se začala strašně bát. Ona a Dobby měli přikázáno, aby nedovolili Harrymu dělat domácí práce, ale ten malý chlapec, vždycky když ho chtěli zastavit, celý ztuhl. Zdálo se, že pouze Severus je jediný, kdo dokáže zlepšit jeho náladu. Nakonec prozatím souhlasili, že jim může pomáhat s pár drobnými pracemi, ale okamžitě jak práci dokončí, tak skřítci dojdou pro někoho z dospělých.

 

Když vedl Severus malého chlapce z pokoje, ale přitom se ho nedotýkal, znovu mu vysvětloval, že není zlý chlapec a  že by měl slavit narozeniny.  Bylo mu 6 let a to byl velmi významný den a všichni se chtěli ujistit, že bude mít pěknou oslavu.

Harry se stále díval trochu jako by se mu chtělo brečet, než mu Topsy položila na stůl talíř s usměvavými palačinkami. Snědl palačinky, ale když přišel čas rozbalit dárky, přestal vzlykat.

 

Remus ukázal na vycpaná zvířata. „To jsou dárky, mládě, vezmi si je. Přísahám, že jsou jen tvoje a nebude ti ublíženo. Dostal jsi už někdy dárek?“

Harry přikývl. „Od paní Figgové!“

 

Sledovali malého chlapce, jak zkusmo otevírá dárky, nějaké šaty, ale většinou to byly   knížky a puzzle, pak pár vycpaných zvířat a koště jako hračka, když jim Harry připomněl Arabelu.

Severus měl v plánu si s ní brzo promluvit. Věděl víc než kdykoli dříve, že mu pravděpodobně může říct něco více o Harrym a jak byl vychovávaný. Koupili  pro něj dost šatů a pár dalších věcí, které ale mohou počkat.

Chtěl poslat do školy, aby Harrymu zajistili místo. Viděl ale, že Harry je příliš pohlcen tím, co vybrali a  když začal skoro brečet při otvírání  posledního  dárku, knihy pohádek od Remuse,věděl, že bude lepší odložit to na později.

 

Draco se podíval na Harryho. „Táta mi říkal, že má ve stáji poníky a že se na nich můžeme projet. Já už to trošku umím, ale jsem si jistý, že táta ti to ukáže.“

 

Lucius přikývl. „Určitě. Draco má poníka, který se jmenuje Knutt, na kterém ho učíme jezdit, ale ještě tam je jeden, který se jmenuje Comet, na kterém se můžeš učit ty.“

 

Před tím, než stačili zamířit do stájí, ukázalo se ráno další překvapení.

Tentokrát to nebylo překvapení jen pro Harryho, ale pro každého z panství a nikdo vítaný. Lucius navrhl Narcisse, aby si na chvíli vzala chlapce.

Severus se chtěl muže zeptat, co tu dělá, ale už než vůbec promluvil, věděl, že to nebude nic dobrého.

Návštěvník se podíval tam, kde Harry stál s Narcissou. „Přišel jsem pro Harryho,  vzít ho zpět tam, kam patří a když mi ho Severusi nepředáš, nechám tě zavřít“.

<<                                                                                    >>

 

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ne (5)
100%

Celkový počet hlasů: 5

Komentáře: 7.kapitola

Nedej te ho

Pelupe | 03.02.2018

Jestli je to Brumbál tak ať ho vyhodí z pozemků. Krásná povídka a skvělý překlad.

Rozhodně pokračovat !

Salazar | 30.06.2017

Prosím

:)

rozarka | 18.01.2017

bude pokračování?

WOW

Augustynka | 29.11.2016

Bojim, bojim!!!!!! Ale opravdu!!!!!
Mám takový pocit že je to Brumbál.

opd

sisi | 29.04.2016

Jestli tu Brumbál míní zaštiťovat práva a zájmy dítěte, musí si být vědom, kam to dospěje. Starostolec má asi pod palcem, je-li i tu nejvyšším hlavounem a hlavou rady starších, ale musí nějak respektovat vůli dítěte, které zastupuje, to by mohl prosadit Lucius formou opozičního člena. Politika může být často nechutná, ale když se podaří opravdu dobrá věc, stojí za to. :-) Dík za novou kapitolu. Věřím, že to Harry se Severusem dobře zvládne.

:)

lia | 26.04.2016

přece ho nevydají !!!

:)

market | 23.04.2016

Nádherná povídka, jsem ráda, že s ní pokračuješ. Moc se těším na pokračování. Snad Harry nebude muset jít zpátky

Přidat nový příspěvek