6.kapitola

Harry zmizel!

                                

                Bylo to den poté, co se Harry poprvé probudil. Ze strachu, že mu bude ublíženo, neřekl ani slovo, jen zašeptal děkuji. Ani Draco ho nedokázal přimět mluvit. Ale podařilo se mu z Harryho dostat pár úsměvů a chichotání díky knihám, které přinesl a s jeho povzbuzením dokonce také něco snědl.

                Všechny dospělé  si Harry  prohlížel otráveně a uhýbal od každého fyzického doteku od kohokoliv jiného než Draca a vyjma prvního kartáčování vlasů od Narcissy.

                Fakt, že Dudley byl masivní dokonce i ve srovnání s Dracem možná zapříčinilo, že se s ním Harry cítil více uvolněně. Domnívali se, že Harry byl v minulosti ve školce nebo někde podobně a musel mít kolem sebe nějaké děti.

 

                Severus věděl, že by se měli zkontaktovat s Arabelou a zjistit, jestli něco neví, ale prozatím to bylo příliš nebezpečné. Nechtěl, aby Albus věděl, že má Harryho, dokud mu to nutně říkat nemusel.

                Remusovi se s ním povedlo spojit a přišel během několika dnů. Severus prozkoumal byt v Prasinkách a Lucius ho pro něj koupil.

                Žil tam zadarmo a pomáhal Severusovi učit Harryho, dokud mu nebude dvanáct let  a nebude připraven na školu.

Remus si byl schopný vydělat nějaké peníze psaním článků, ale nebylo to dost na vyžití, což ho donutilo jít do nekouzelnického sektoru. Ale při učení Harryho mohl psaní článků položit.

 

 Severus si myslel, že musí dostat Harryho z pokoje, možná se také podívat, jestli na panství není něco, co by přitáhlo jeho zájem. Třeba by se tam i usadil, kdyby si to dítě hrálo na schovávanou s Dracem.

Prostě chtěl od toho malého kluka normální dětskou reakci.

 

                Šokovalo ho zjištění, že to vypadá, že si Harry sám od sebe hraje na schovávanou, když to ráno našel pokoj prázdný. „Harry? Harry?“

Narcissa se objevila ve dveřích a uvědomila si,  že klučina je pryč. „Zkontroloval jsi pokoj? Víš, třeba se jen schovává.“

 

Oba věděli, že při velikosti  panství, ve kterém se ten kluk schoval, ho nebude jednoduché  najít, pokud nebude v pokoji. Zvláště dítě, které odmítá mluvit a ani neodpovídá, když se na něj zavolá.

Bylo zde spoustu pokojů, do kterých se mohl dostat a pravděpodobně si mohl i ublížit, kdyby nebyl opatrný. V pokoji po něm nebylo ani stopy, ale než odešli, přišli na pomoc Lucius a Draco.

 

Severus byl překvapen, když se před nimi objevil Dobby. „Malý pán je v kuchyni, trval na tom, abychom ho nechali umýt nádobí.“

Narcissa na skřítka šokovaně zírala. „Měl jsi snad dovoleno nechat dělat našeho hosta v našem domě domácí práce?“

Dobby zakroutil hlavou a řekl, že zkoušel přimět toho malého chlapce jíst, ale on pořád říkal, že musí uklízet, že je zlý kluk.

Skřítek připustil, že nechal malého kluka něco zametat, pokud si neublíží a on skoro ztuhnul, když mu pak řekl, aby přestal uklízet. Narcissa hluboko uvnitř věděla, že Dobby udělal to nejlepší, co mohl.

Jako většina čistokrevných rodin měli domácího skřítka jako chůvu.

Narcissa pomáhala s Dracovou výchovou, jak to jen šlo, ale během války to bylo skoro nemožné. Tak se o Draca se staral Dobby.  Byl přidělen Dracovi jako jeho skřítek a byl vůči svému malému pánovi velmi ochranářský a oni věděli, že by udělal cokoliv, aby se pokusil pomoci malému chlapci, jak nejlépe umí.

U domácích skřítků se předpokládalo, že budou poslouchat příkazy čarodějů a čarodějek, kteří jsou jejich pány a i těch, co jsou hosté v jejich domě. A tím byl i malý Harry.

 

Byli si dost jistí, že chlapec je v kuchyni a opravdu ho tam našli.

Koště, s kterým opracoval, bylo scvrklé, takže bylo dostatečně malé, aby s ním mohl nemilosrdně uklízet, ve snaze, aby podlaha byla neposkvrněná.

 

Severus si před ním klekl. „Hej, chlapče, co děláš tady dole? Víš, Dobby má pravdu, není tvým úkolem dělat domácí práce.“

Harry zakroutil hlavou. „Byl jsem velmi zlý. Včera jsem snědl tři jídla. Já nejím více než dvě jídla týdně. Byl jsem velmi zlý. Půjdu zametat, musím pracovat, promiňte.“

 

I přes protesty mu Severus sebral koště, vzal chlapce do náručí a odnesl ho pryč z kuchyně. Nesnesl to, že tomu ubohému dítku někdo řekl, že musí pracovat jako skřítek, aby si zasloužil jen dvě jídla v týdnu.

Domácí skřítci přitom měli právo na 3 jídla za den. Ani ty nejhorší čistokrevné rodiny by se takto nechovali k chlapci, jako je tento.

Byl to chlapec, který zdědil obrovské Potterovo jmění, taktéž od doby, co byl Sirius ve vězení, vlastnil spoustu  rozsáhlých Blackovic statků, ani na jedno ovšem nemohl sáhnout, dokud nedospěje a neodroste pěstounské péči a žil tedy jako nějaký žebrák. Podle jeho vzezření neměl ani svoje vlastní šaty, hodné jeho jména. Neměl, nosil Dracovy šaty, ale dost brzy mu je seženou.

 

Severus se posadil v knihovně, s chlapcem na klíně. „Nejsi zlý kluk, Harry. Nemusíš vařit a uklízet, chlapče. Jsi dítě a my se o tebe postaráme.“

Harry zakroutil hlavou. „Strýc Vernon říkal, že jsem přítěž, že musím uklízet a vařit, jinak že mne vyhodí na ulici. Líbí se mi tady. Nechci být vyhozen. Budu uklízet.“

 Severus zakroutil hlavou a přivolal k sobě  Topsy a Dobbyho.

Vysvětlil mu, že je to starost  malých skřítků, ujistit se, že jsou všichni najedeni a je o ně postaráno. Že je dítě a že takové starosti patří dospělým. Slíbil, že Harryho nikdy nevyhodí ven na ulici a že bude mít vždy bezpečný domov.

 Severus ukázal na Topsy. „Tohle je teď náš skřítek, můj a tvůj. Topsy se stará velmi dobře o malé chlapce. Kdyby ses něčeho bál, nebo cokoli potřeboval, stačí jí zavolat.“

Na to Topsy přikývla.

„Topsy se starala o pana Severuse, když byl ještě malý kluk a teď se bude starat o tebe a o to, abys byl v pořádku.“

 

Přestože se Harry vůbec nedíval přesvědčeně, kývl na souhlas, když byl požádán o slib, že už nebude dál více zkoušet uklízet. Severus zkusil odnést Harryho zpátky po schodech, protože měl za to, že Harry se chce vykoupat, místo užití mycího kouzla, ale klučina odmítl být nesen.

Severus místo toho vedl Harryho nahoru po schodech, Harry odmítal dokonce vzít za ruku a chytil se za to, co Severus cítil v jeho ruce, byla to malá prachovka, kterou si vzal chlapec od skřítků. Severuse napadlo, že by mohl zatím půjčit Harrymu nějaké Dracovy hračky, než mu koupí jeho vlastní.

 

Narcissa byla nucena zakročit, když se ho Severus snažil vykoupat a on začal vyvádět. Tiše připomněla Severusovi, že Harry byl sexuálně zneužit a že bude pravděpodobně nervózní, když je u něj v blízkosti nějaký muž a on je nahý, aspoň do doby než pocítí více jistoty.

Draca napadlo dát Harryho znovu do vany a ukázat mu nějaké lodičky a hračky do vody. Dal mu navíc dokonce vybrat a Harry si vybral  ten s nějakým  zvláštním kouzelným zvířetem, které se mu zdálo jako pes.

 

Draco daroval Harrymu vycpaného draka a zašeptal: „I já se potřebuji  občas k něčemu přitulit, když jsem vystrašený. Pojmenoval jsem ho Twiggy.“

Harry položil žínku a vzal si od něj draka. „Děkuji.“

 

Opět byl vděčný svému kmotřenci, který  byl jediný, kdo s ním dokázal zavést řeč, vyjma doby, kdy si Harry myslel, že je v nesnázích. Severus silně doufal, že by v příštích šesti týdnech mohli udělat nějaký pokrok, aby Harry mohl nastoupit od září do školy. 

<<                                                                                                                            >>

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ano (38)
97%

Ne (1)
3%

Celkový počet hlasů: 39

Komentáře: 6.kapitola

ještě prosím

sisi | 19.02.2016

moc prosím o pokračování, až to bude možné dopřekládat. Děkuji.

...

market | 18.02.2016

Krásný díl, dost napínavé. Těším se na pokračování

:-(

El | 25.01.2016

Chudák Harry dúfam, že bude čoskoro na tom lepšie a vyrovná sa deťom v jeho veku

Přidat nový příspěvek