5.kapitola

Spící princ se probouzí

                Harry byl mimo po tři dny. Severus chlapcovo lůžko téměř neopouštěl. Lucius se smál, když viděl svého bratra se takhle chovat. Byl to jistě Severusův nejdelší dobrovolný pobyt mimo laboratoř.

Narcisa mu řekla, že Draco se ptal svého strýce, zda bude Harryho nový otec. Severus neodpověděl slovně, ale všimla si jeho divného pohledu. Oba věděli, že Severus o tom uvažoval a mysleli si, že pravděpodobně se mu ta myšlenka líbí. Bál se však si to přiznat. Viděli jeho chování k Dracovi od chvíle, co se narodil. Byl úžasným strýčkem, ale byl poznamenán chováním svého otce.

Severus byl chladný, a rozhodně měl mnoho vlastností, které lidi odháněly. Když se uváží, jaké měl dětství a jak byl přinucen nechat se ocejchovat, bylo to pochopitelné.

K malým dětem se ale choval jinak. Lucius si myslel, že Harry by mohl být to nejlepší, co se kdy mohlo jeho bratrovi stát, pokud by tomu dal šanci.

 

Narcisa se na něj přišla kolem oběda podívat, když oba uslyšeli slabé zasténání z postele. Minulou noc mu dali poslední lektvar a věděli, že se za chvíli vzbudí.

Severus sledoval, jak se chlapec začal pohybovat a pomalu se jeho malé zelené oči s třepetáním otevřely. Znovu si plně uvědomil, že to je Lilyin malý chlapec, když se ty neuvěřitelně zelené oči rozzářily. Jak moc mu chyběl nejvýraznější rys největší kamarádky, kterou kdy měl.

 

Harry na něj zíral. „Prosím, neubližujte mi. Prosím. Je mi líto, že jsem zlobil."

Severus zakroutil hlavou. „Je to pořádku, maličký, jsi v bezpečí, slibuji. Nic ti nehrozí, Harry."

Chlapec vypadal absolutně zmatený a vyděšený, jeho oči přecházely na Narcisu na chviličku a poté zpět na něj. Viděl poznání v chlapcově tváři. Věděl, že si ho Harry musí pamatovat ze dne v chatě. Ale Harry s ním odmítal mluvit po celou dobu, co tam byli.

 

Harry se rozhlédl kolem a všiml si čistého pyžama, co měl na sobě a měkké postele, ve které ležel. „Potřebuju se vrátit. Strýc bude na mě naštvaný, potřebuji se vrátit."

Severus zakroutil hlavou. „Už se nikdy nevrátíš do toho domu, Harry. Nemusíš se už obávat strýcova dotýkání. Slibuji ti to, Harry."

 

Chlapec jen ležel, vystrašeně se na něj dívajíc, se slzami kanoucími po jeho tvářích. Pohlédl na Narcissu bez nápadu, jak by mohl dítěti pomoci. Draco byl vždy plný energie a smíchu. Měl pár špatných snů, ale mohl zalézt do postele k rodičům nebo Severusovi, když byl u něj ve škole. Dokonce když mu bylo ublíženo, blonďáček se z toho snadno oklepal. Narcissa se o něj bála více, než on sám o sebe.

Sedla si na kraj postele, natáhla se a sčesala několik vlasů z chlapcových oči. Byl to čistě mateřský instinkt, ale vypadalo to, že chlapec dokonce neměl ani takovou péči.

Usmála se na Harryho. „Musíš být hladový, mladý muži, zmeškal jsi snídani."

Chlapec se vystrašeně rozplakal. Šokoval je, když se snažil dostat z postele a vůbec nevěděli, co to způsobilo.

Severus tak jemně, jak jen mohl, držel chlapce v posteli. Měl strach, že by si mohl ublížit. Věděl o jedné věci, která by to mohla vysvětlit. Připomněl si, že domácí skřítek, který byl s Harrym tři dny, by jim mohl pomoci toto vysvětlit.

 

Harry však byl dokonce ještě více vystrašen, když se skřítek objevil. Severus si vzpomněl, že takhle reagoval už v chatě. Uvažoval, jak by Harry reagoval, kdyby se snažili ho naučit, že magie existuje.

Topsy vysvětlila, že Harry byl donucen vyvařovat pro jeho rodinu, bylo to jediné období, kdy měl dovoleno opustit špižírnu, když na něj dohlížela. Se štěstím si občas uzmul trochu jídla.

Topsy pohlédla na hocha. „Co si malý pán přát k snídani? Topsy udělat cokoli."

 

Hoch odmítl odpovědět a Severus dal poslat pro několik palačinek, které položil před Harryho. „To je v pořádku, Harry. Skutečně se potřebuješ trochu najíst."

 

Přestože nic neřekl, chlapec zvedl vidličku a nůž a pustil se do pojídání palačinek, ale snědl jen pár soust a trochu mléka. Severus spatřil, jak si chlapec lehl zpátky a choulil se do klubíčka. Vypadal jako malé zvířátko, které očekává bití.

Severus poslal Topsy odnést jídlo a snažil se přimět chlapce k řeči. Nepřekvapilo ho, že chlapec opět tvrdě usnul. Byl tak dlouho pod vlivem lektvarů, že se to dalo očekávat.

 

Draco se objevil okolo oběda a vyskočil na postel. „Strýčku Seve, vzbudí se Harry brzo? Mamka říkala, že byl dneska ráno vzhůru."

Severus se usmál a přikývl. „Doufám, že se vzbudí na oběd. Co takhle vybrat tvůj nejoblíbenější oběd a možná mi můžeš pomoci jej přesvědčit, aby snědl něco více."

Smějíce se od ucha k uchu Draco poslal Dobbyho připravit několik jeho oblíbených grilovaných sýrových sendvičů a kuřecí nudlovou polévku k obědu. Harry se právě probouzel, když se skřítek objevil a donesl jídlo. Harry tentokrát nebyl vyděšen, jeho zrak se upíral na Draca. Zíral na něj a Severus si všiml, že hoch byl polekán Dracem stejně jako dospělými. Vzpomněl si na Harryho bratrance a uvažoval, zda-li jím byl Harry seřezán.

 

Draco mu podal sendvič. „Měl bys je zkusit, jsou fakt skvělý. A Dobby uvařil polévku s nudlema, co vypadají jako draci."

Harry zkusmo vzal sendvič a shlédl na polévku. „Opravdu?"

Draco přikývl a ukázal na polévku. Harry už nic neřekl, Draco nadšeně vyprávěl o bance, kde byl drak, o kterém mu povídali a o skřetech. Harry na něj zíral s naprostým údivem. Slyšel o takových věcech jen z pohádek a ten malý kluk mu říkal, že jsou skutečné. Severus a Narcissa, která se objevila ve dveřích, se smáli, když sledovali malého chlapce dojídajícího sendvič a trochu polévky.

 

Harry koukal nedůvěřivě, když mu Draco vypravoval, že magie je skutečná a jeho táta byl čaroděj. Harry zakroutil hlavou. „Magie není skutečná. Strýček říká, že to je bizarní."

Severus viděl svého kmotřence, vypadajícího trošku ustaraně a sebral mu hůlku. „Není to bizarní, Harry. Jen lidé, kteří ji nerozumí, ji mohou shledat trošku strašidelnou."

 

Chlapec se na něj díval, jak si přivolal jednu z knih, která byla na parapetu, kam si je Severus odložil, zatímco Harry spal. Harry stále hleděl se strachem, ale Draco vycítil, co je třeba a doběhl si pro oblíbené knihy, jedna byla o dracích a měla pohyblivé obrázky, které Harrymu hned začal ukazovat. Severus byl mile překvapen, jak Draco tuto situaci zvládl.

<<                                                                                                                    >>

 

 

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ano (35)
97%

Ne (1)
3%

Celkový počet hlasů: 36

Komentáře: 5.kapitola

prosím pokračování. Děkuji.

sisi | 18.11.2017

Mohu tu poděkovat za krásný překlad? Děkuji, povídka se mi líbí a doufám, že bude brzy pokračovat o tom, jak se Harry stane součástí kouzelnické rodiny, naučí se mluvit s dospělými, i se skřítky, Severus se o něj pěkně postará. Mně se vždycky na Severitus povídkách líbí, když jdou společně nakupovat knihy, oblečení, hračky, zajdou si do cukrárny, na výlet podél řeky, nebo po památkách. Taky bych se chtěla dočíst o postupu mudlovských úřadů, které vyřídí nespravedlivé umístění Harryho u Durslayů. To asi zahrnuje i žalobu na Brumbála, který tu prostě není dobrým kouzelníkem, ale intrikánem. A pak soudní řízení. To bych si vychutnala. Porota v parukách, děsivé přítmí, všude kolem bystrozoři.

Přidat nový příspěvek