4.kapitola

Přichází tvrdé zprávy

Chlapeček ještě spal, když se s ním přemístil na panství. Nebyl si jistý, ale spánek nebyl úplně výstižný termín.

Severus byl vystrašený, protože to více připomínalo bezvědomí. Dýchání dítěte nebylo dobré. Zdálo se na poslech velmi mělké. Věděl, že by měl zavolat Poppy.

Uvědomil si, že tato žena by pomohla. Byla s ním, když se sám vrátil ztýraný z letních prázdnin. Věděl však, že ona by to oznámila Albusovi, sice by měla dodržet léčitelské tajemství, ale pravděpodobně bude mít větší starost o chlapce.

Potřeboval ho však nejprve dostat do postele. Sice by ho mohl vzít k sobě domů, ale Harry potřeboval tu největší možnou pomoc. Narcissa mu může poskytnout chybějící komfort. Severus netušil, jak mohl být chlapec týraný. V tuto chvíli zřejmě nebyl ochoten nikomu důvěřovat.

Chlapeček se spíše choval jako domácí skřítek, když se Severusem hovořil. Muž se bál, co vše zjistí. On sám si prošel mnohým, ale měl matku a tetu, ty se o něj vždy postaraly. Tento chlapec neměl nikoho, kdo by ho chránil, nevěděl, co se s ním děje. Ale to už nezažije. Už nikdy.

 

Nebyl vůbec překvapen, že Narcissa a její manžel čekali u dveří. Narcissa byla v slzách, když na chlapečka pohlédla. I přes oblečení prosvítaly modřiny a podlitiny, které pokrývaly celý povrch tělíčka. Její mateřské srdce ji bolelo. Věděla, že chlapec je o šest týdnů mladší než její vlastní syn. Ale vypadal nejméně o dva roky mladší. A obrovské šaty, jež měl na sobě, ten dojem ještě umocňovaly. Ulevilo se mu, že našel v ložnici pro hosty Poppy, kterou zavolali, když byl ještě na cestě. Pokynula Severusovi, aby chlapečka položil.

 

Poppy Pomfreyová byla zavolána Luciusem, poté co se zavázala mlčenlivostí. Když si vyslechla, co se stalo, zapřísáhla se, že to řediteli skutečne neřekne. Byla šokována, když zjistila, že starý muž tam to dítě nechal.

Lucius odstrčil Severuse stranou, když Poppy pracovala. Severus zatím vysvětlil svému bratru, co se stalo v domě, když tam byl, ale neustále se díval na postel.

 

Lucius pohlédl na lůžko. „Máme Dracovy staré šaty, které jsou stále v dobrém stavu a oba můžete strávit prázdniny tady s námi."

Narcissa přikývla. „Víš, že udělám cokoliv, co ti pomůže v získání toho chlapce. Nechápu, jak mohl být někdo tak krutý k tak malému dítěti."

Poppy vzhlédla od chlapce. „Udělala jsem pro toho chlapce vše, co jsem mohla. Nemá žádné trvalé poškození, ale byl bohužel vážně zneužit pohlavně."

 

Severus při těch slovech zbledl. Ošetřovatelka vysvětlila, že chlapec má pár pohmožděnin okolo pohlaví. Nebyl zneužit análně, pravděpodobně toho byl ušetřen, když byl tak mladý. Severus si nedovedl ani představit, co by se mohlo stát, kdyby tam Harry zůstal.

Poppy řekla, že zbytek byly hlavně pohmožděniny a podlitiny. Namazala je a teď potřebuje čas na vyléčení, ale měl prasklé žebro, které mu ztěžovalo dýchání a vypadalo to, že dostal velkou ránu do zad.

Přešla k nim. „Severusi, vím, že máš spoustu zkušeností s prací se zneužitými dětmi. Ale ten malý chlapec, když uvážím, co se mu stalo…. "

Severus shlédl na chlapce. „Já vím, nedokázal jsem jej přimět, aby jedl kvůli mně… Ale musíme to zkusit. Je to Lilyin syn. Musíme to zkusit.“

 

Přikyvujíce jej ujistila, že neříká, aby se vzdal naděje. Ale jizvy na jeho zádech ukázaly, že tohle nebyla jen nedávná záležitost. Dělo se mu to již několik let. Potvrdila, na co už měl podezření a částečně měl z doslechu. Dítě bylo vážně podvyživené. Co by mohla říci, už aspoň týden nejedlo. Měli by mu dát hodně lektvarů hned teď, protože jeho žaludek bude potřebovat čas, aby se znova roztáhl.

 

Lucius šel vyprovodit Poppy a Severus mluvil s Narcissou. Chlapec dostal lektvar na spaní. Harry potřebuje být v klidu, jak jen to půjde, minimálně, než se mu vyléčí žebro. Neměli tušení, v jakém emočním stavu bude, až se probudí.

 

Byli překvapeni, když se Draco objevil ve dveřích. „Mami, kdo to je?"

Narcissa objala svého syna. „To je Harry. Bude u nás přes léto. Bude žít s tvým strýcem Sevem."

Draco se podíval se zvědavostí na ležícího chlapce. Nevěřil, když mu máma řekla, že mu je tolik co jemu. Vypadal tak malý. Máma mu vysvětlila, že mu bylo ublíženo a že potřebuje spát, ale až se vzbudí, bude potřebovat všechnu jejich pomoc, aby se mohl cítit lépe. Byl hodně vystrašen a potřeboval, aby se o něj někdo postaral. Draco si myslel, že to je hodně super. Byl jedináček a nikdy neměl bratra nebo jiné bratrance či sestřenice. No, měl Tonksovou, ale ta byla mnohem starší než on a protože rodiče byli špioni během první války, nikdy neměl možnost ji pořádně poznat.

 

Severus políbil svého kmotřence na čelo. „Co myslíš, Draku, pomůžeš strýčku Sevovi, aby se Harry cítil jako doma? Měl to teď velmi těžké."

Draco přikývl. "Pomohu, strýčku Seve, vždycky jsem chtěl bratrance. Budeš teď Harryho tatínek?"

 

Severus byl tou otázkou vyveden z míry. Dostal chlapce do opatrovnictví. A domníval se že, podle všech hledisek, je Harryho nový otec. Ale nevěděl, jestli je připraven být kýmkoli považován za otce. Byl spokojený s rolí kmotra a strýce, ale otec, to bylo něco, o čem ještě nikdy neuvažoval. Nebyl si ani jistý, jestli by zvládl být otec. Ale trošku se usmál při představě, že by se mu říkalo tatínek.

<<                                                                                                                            >>

 

 

 

 

 

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ano (26)
93%

Ne (2)
7%

Celkový počet hlasů: 28

Komentáře: 4.kapitola

čtvrtá kapitola

sisi | 05.01.2017

No fuj, takto se o dítě nestarají snad ani (abych někoho neurazila) mimozemšťané. Každý ví, jak je těžké vychovávat děti, ale každý by měl vědět, že se dětem nesmí ubližovat. Nastěstí je tu možnost odebrat Harryho od Petunie a Vernona a dát mu šanci v dobré rodině. Moc bych Harrymu přála, aby se uzdravil, mohl se učit být kamarád s Dracem, mít rád nového otce a další členy klanu, počítaje v to i Lupina, Blacka a Malfoye a Lestrangeovi, to jsou přece slušní lidé. Mudlovské úřady zatím vyřídí tu záležitost u Dursleyů. Teď je na čase litovat i Dudleyho. Ten asi nepůjde k psí tetičce, ale do sirotčince.

Záznamy: 1 - 1 ze 1

Přidat nový příspěvek