3.kapitola

Bereme Harryho  pryč

 

                Severus čekal tři dny. Viděl povedenou rodinku několikrát, ale Harry s nimi nebyl nikdy.

Věděl, že Lucius dělá, co může. Nechtěl zvýšit Albusovo podezření. Neměl jistotu, ale Severus měl pocit, že to možná nebyla náhoda, že byl poslán sem. Ale nemohl přijít na to, proč.

Pokud by Albus věděl, že Harry byl zneužíván, mohl ho kdykoliv odvést. To všechno nedávalo smysl, proč poslal Severuse sem, kde ho mohl najít. Lucius našel Remuse a přiměl ho podepsat. Severus dal doložku, aniž by se zeptal.

Věděl, že vlkodlak neměl žádný kontakt s dítětem Jamese a Lily po jejich smrti. Kdysi byli přáteli. Myslel si, že by bylo pro Harryho dobré, mít blízkého člověka ve svém životě.

Harry by byl ve škole s ním, ale Remus by měl možnost chodit do školy a navštěvovat ho. A léto by pravděpodobně trávili na panství.

Narcissa by mu rozhodně mohla dát radu ohledně výchovy dítěte a zajištění jeho potřeb. On sám neměl ponětí, kde začít. Měl spoustu času na přemýšlení. Zdědil panství před nějakou dobou, když jeho strýc zemřel. Možná by mohl platit malý byt v Prasinkách pro Remuse a ten by mohl vychovávat Harryho, než by byl připraven na studium v Bradavicích.

 

 Třetí den ráno ho zastihlo, nervózně přecházejícího po pokoji. Lucius odešel, promluvit si s Popletalem. To byl poslední krok. Opravdu nebylo třeba, aby byl u této schůzky.

Severus si ale stále nebyl jistý, jestli ho sem Albus neposlal záměrně. Bál se, co by ho mohlo napadnout, až bude s chlapcem. A tak potřeboval využít všechnu právní podporu, kterou mohli dostat.

Popletal byl jediný krok od místa ministra. Alespoň je tam, kde je ho potřeba. Nynější ministr byl Albusovou loutkou, uklonil se vám a běžel k němu. Popletal nesnášel ovládací prvek, který Albus představoval. Myslel si, že pokud Albus chce řídit vládu, tak by měl kandidovat na úřad.

 

 Náhle byl vyrušen z myšlenek Luciusem, který se objevil a podal mu formulář. „Chlapec je tvůj. Ani Albus nemůže napadnout tvoji péči o Harryho.“

Severus si povzdechl úlevou. „Děkuji ti za pomoc, Luciusi. Já ještě pořád pochybuji, zda chci být otcem. Ale musím odtamtud Lilyina chlapce dostat.“

 

 Lucius mu položil ruku na rameno. Připomněl bratrovi svou a Narcissinu nabídku pomoci. Severus už posbíral těch pár věcí, které si přivezl. Byl konec této tzv. dovolené. Čekala ho již jen starost o Harryho. Skoro nespal, protože chtěl vidět chlapce. Věděl, že Topsy je s Harrym. To bylo ujištění, že dítě nemá zbytečné bolesti. Ale nemohl dostat jeho obraz ze své hlavy.

 

Lucius přivolal jednoho ze svých domácích skřítků, aby odnesl Severusovy věci. Tušil, že jeho bratr se nemůže dočkat, až bude s chlapcem. Usmál se trochu, když sledoval, jak je Severus nervózní. Myslel si, že to je pro Severuse pravděpodobně dobré. Jeho ledové srdce by mohlo roztát. Draco začal, ale Lucius si byl jist, že Harry může udělat víc.

 

Severus vyrazil na chalupu, uvědomil si, že manželé jsou doma, tak zaklepal. Vernon otevřel. „Nechceme nic koupit. Vypadněte odsud.“

Severus se na něj ušklíbl. „Nepřišel jsem něco prodávat. Jsem zde pro vašeho synovce Harryho."

 

Vernon se na něj nedůvěřivě podíval. Ještě předtím, než spatřil Severusovu hůlku si uvědomil, že je to čaroděj. Věděl, že není dobré přijít do styku s těmito podivíny.

Přiznal své ženě, že by toho spratka měli utopit jako krysu, když ho našli. Nebo přinejmenším ho poslat do sirotčince. Bylo to zbytečné plýtvání místem a potravinami. Zbavit se ho, by byla nejjednodušší věc.

A několikrát v loňském roce ten malý spratek vyvolal podezření u učitelky z mateřské školy. Vernonovi se to samozřejmě podařilo ututlat, ale ten kluk se prostě nikdy nepoučil.

 

Vernon se pokusil zabouchnout mu dveře před nosem, ale Severus si z něho nic nedělal. Prostě si vnutil cestu do domu. Viděl šokovanou Petunii a jejího syna, když přišel do kuchyně. Petunia ho i po těch letech poznala.

Petunia koktala, když uslyšela, že si přišel pro synovce. „Nemůžete mít chlapce. Vy asi nevíte, že jen u mne je to děcko v bezpečí.“

Severus ji hodil druhou kopii Rozhodnutí. "Mám povolení o péči tvého synovce a pokud ty nemáš to svoje po ruce, nechám tě zatknout za zneužívání dětí."

 

Dursleyovi začali vztekle o tom, ať odejde. Že přeci nemůže jen tak přijít sem a obviňovat je z takových věcí. Řekli, že nikdy chlapce nenajde.

Severus si jich nevšímal a oni s úžasem sledovali, jak přešel ke spíži a otevřel zámky. Zjistil, že chlapeček spí v dolní komoře. Neměl to srdce ho budit a vzal ho do náruče. Byl tak malý, jako Draco, když mu byli čtyři, ale tento je šestiletý. A nevážil taky skoro nic. Podepřel dítěti hlavu a pevně stiskl útlá ramínka. Pochyboval, že má Harry nějaký majetek. Oblečen byl zjevně v něčem, co mělo být již dávno vyhozeno. Ale to nevadí, pro začátek si půjčí něco Dracovo, určitě naleznou nejaké oblečení, které tomuhle drobkovi bude sedět.

 

Vernon se ho i přesto pokusil zastavit. „Nemůžete chlapce mít. Byl ponechán v naší péči. Jsme rádi, že ho máme. Nemyslím si, že ty papíry jsou legální.“

Severus namířil hůlku na člověka a jeho koňskou manželku a vyvolal kouzlo. „Aby jste si mě pamatovali, tak budete trpět stejnými bolestmi, jaké zakusil ten nevinný chlapec od vás."

 

Křičeli na něj, aby se vrátil a toto nepatřičné kouzlo odvolal, hned jak vyšel z chalupy. Severus si přál, aby mohl udělat víc. Ale malé, nemocné dítě v jeho náruči má přednost. Slyšel chlapce těžce dýchat a taky si dělal starosti, že se hoch vůbec nepohnul.

Navíc, ani jeden z těch dvou nebude mít v nadcházejících letech klidnou noc. Budou je trápit sny, kde budou prožívat vše, co zažíval tento chlapeček, když byl v jejich péči. Budou trpět za to, co udělali.

Držel hošíka, aby se nemohl při přemístění vysmeknout. „Slibuju, Harry, že už ti nikdo znova neublíží."

<<                                                                                                                                    >>

 

 

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ano (27)
96%

Ne (1)
4%

Celkový počet hlasů: 28

Komentáře: 3.kapitola

třetí kapitola

sisi | 05.01.2017

enem mi furt nejde na pochopa, že Lucius a Sverus só bráchové. Deť za starého Řimaňa tobyl jeden kořeň se dvěma menama. He?
Přeloženo:
Prostě stále nechápu, že Leucius Malfoy Severus Snape jsou bratry. Již v době Románské se jednalo o jednoho člověka se dvěma jmény. Jedno nosil v Římě a druhé v Británii.

...

Sevy | 17.12.2015

Konečně severitus povídka, kterou sem ještě nečetla :D Udělali jste mi strašnou radost ;) Je to celkem originální pojetí a sem moc zvědavá, jak se to vyvine s Brumválem ;)

Přidat nový příspěvek