2.kapitola

Jak získat pomoc

Podíval se na malého chlapce. Věděl, že musí něco udělat. Ale nemohl si ho jen tak vzít. Věděl, že je jen jeden člověk, který by mu pomohl získat dítě. No, vlastně dva. Ale jen u jednoho si byl vědom, kde ho najít, u dalšího si nebyl jistý.

Ale i to může chvíli trvat. Nechtěl ho zde nechat. Podle toho, jak dítě vypadá, mnoho jídla nedostává. A on neměl tušení, jak dlouho byl tady hošík zavřený. Jako jeho dříve zavíral jeho otec, ale jeho maminka nebo teta ho vždycky pustily. Teď bude muset chlapce opustit, aspoň na chvíli. Ale jak se má sakra přimět, aby prostě odešel?

 

Pokusil se natáhnout pro Harryho, ale ten se odtáhl. „Dal by sis něco k jídlu, Harry?"

Harry na něj zíral. „Ne. Ne, já jsem teď hodnej kluk. Jedl jsem před dvěma dny. Strýc Vernon by se rozčílil a vyhodil mě. Ne!“

 

 Severus se na chlapce díval. On nejedl dva dny? Nebyl si jistý, co dělá, ale zavolal svého domácího skřítka. Věděl, že pár by si pravděpodobně všimnul, pokud zmizí nějaké jejich jídlo. Předpokládal, že to je důvod, proč je chlapec zamčený ve skříňce na potraviny. Věděli, že se snaží jíst cokoli a je přitom tak malý.

Harry začal plakat a ještě víc se stočil do klubíčka, když spatřil skřítka. Severus se rozhodně na něj za to nemohl zlobit. Skřítci nebyli nejroztomilejší věcí.

 

Topsy zmizel a vrátil se se sendvičem s arašídovým máslem, pár plátků jablek a velkou sklenicí čokoládového mléka. Severus se na chvíli usmál. Vzpomíná si, až příliš dobře. Jeho teta ho vždycky krmila stejně, když přišel k ní po té, co málem vypustil duši, když dostal nářez od otce. Topsy před ním sloužila jeho tetě.

 

Harry se zadíval na jídlo před sebou, ale odmítal se ho dotknout a odtáhl se od něj. „Zlý kluk." Mumlal potichu.

Severus se podíval na Topsy. „Jdi na Malfoy Manor a řekni Luciusovi, ať přijde za mnou na chalupu. Řekni mu, že je to naléhavé.“

 

Skřítek se uklonil a zmizel. Lucius měl hodně kontaktů na ministerstvu i u advokátů. Pokud by někdo mohl pomoci mu dostat chlapce, tak je to jedině Lucius. Nebyl si jistý, co pak s Harrym udělá. Byl profesorem v průběhu školního roku. To jediné uměl. A nikdy neměl žádnou touhu být někdy otcem. Ale musel ho dostat pryč odsud. Když nic jiného, dlužil to Lily, musel se ujistit, že bude její synek odveden od těchto monster.

Narcissa pravděpodobně taky pomůže. Pro Draca to je úžasná matka. Byl si jistý, že i ten by mohl pomoci, je totiž skoro stejně sterý. Akorát on sám bude problém, neměl nikdy vhodný otcovský vzor. Ale naproti tomu, Harry ho bude asi vnímat lépe, protože mu nabídl pomoc.

 

Nastal čas se vrátit, Lucius byl už jistě na cestě. Severus se podíval na dítě a pak na právě zjevivšího se skřítka. „Topsy, chci, abys zůstal s chlapcem a dohlížel na něj."

Připomněl skřítkovi, že musí zůstat neviditelný. Nechtělo se mu od Harryho odejít. Zejména proto, že se mu nepodařilo dítě donutit jíst. Ale Lucius už na něj čekal. Věděl, že Topsy dohlédne na Harryho bezpečnost, zatímco on bude pryč. Byl si jistý, že Lucius mu pomůže dostat Harryho odsud za den, dva. Ale Lucius by mohl být docela netrpělivý a zlobit se, když bude čekat, co chce. A to i na svého bratra.

 

Nebyl překvapen, když došel a Lucius už byl u chaty. Blonďák pobaveně hleděl na zvolenou lokalitu. Vzdušné domky na slunné pláži, to určitě není Severus. Ale nebyl čas na konverzaci. Lucius věděl, že byl dobrý důvod, proč byl zavolán. Severus šel přímo k věci, řekl mu vše.

 

Lucius překvapeně zbledl. „Překvapuje mě, že ho tam ředitel nechal. Ale když vezmu v úvahu, že přinutil dvě šestnáctileté děti, aby mu dělali špehy... Já tobě, a hlavně dítěti, pomůžu. "

Severus přikývl. „Vím, že Remus Lupin byl jmenován Harryho opatrovníkem, pokud by Sirius byl mrtvý, nebo se o něj nemohl starat. To je však ignorováno ministerstvem."

 

Remus Lupin byl vlkodlak. Technicky tedy ani není možné, aby si ho vzal. Přání rodičů by mohlo pomoci, ale Remus zůstal bez práce. No, spíše neměl práci, kterou by ministerstvo uznávalo. Pracoval jako učitel ve světě mudlů. A žil v mudlovském domku.

Sirius a James po škole Remuse hodně podporovali. Ale když Sirius skončil ve vězení, byl vyobcován z kouzelnické komunity. Harry byl dědicem panství Siriuse Blacka, ale až po smrti jmenovaného. A Harryho část svěřeneckého fondu, ke které by měli přístup, než by dostal plné dědictví, by v očích ministerstva nestačil pro Remuse a dítě.

Remus nikdy oficiálně nepodepsal zřeknutí se opatrovnictví, ale ústně souhlasil, že je bezpečnější, když Harry nežije s ním v pronájmu. Žil ve světě mudlů, ale bylo řečeno, že Harry bude v bezpečí u pokrevní rodiny.

 

Lucius přikývl. „Vím, kde ho najít. Ale může to trvat několik dní i s jeho pomocí, Severusi. Já se dostanu i k vězni. Ale jsi si jist svým rozhodnutím?“

Severus si povzdechl. „Ne, myslím… nikdy jsem nechtěl vychovávat dítě. Ale nemohu ho tam nechat. Dlužím to Lily, aby se její syn dostal z tohoto místa.“

 

Lucius si to však nemyslel. Severus by pro chlapce byl určitě vhodnou osobou. Vždyť viděl svého bratra s Dracem. Severus však neměl dostatek sebevědomí. Draco byl jediný člověk, který rozehřál Severusovo srdce. Dokonce ani k Luciusovi se Severus tak hezky nechoval. Myslel si, že být spolu, by bylo přínosem pro oba, Harryho a Severuse. Zamířil rovnou do Londýna. Cestou přemýšlel o svém synovi a jak dostat týraného chlapce do bezpečí.

<<                                                                                                        >>

 

 

Anketa

Líbí se vám tato kapitola?

Ano (21)
100%

Ne (0)
0%

Celkový počet hlasů: 21

Komentáře: 2.kapitola

druhá kapitola

sisi | 05.01.2017

Právní kličky, kdo je komu opatrovníkem a za jakých okolností, proč to nevyřešila Lili ve své poslední vůli? Mohla to ukrutně zjednodušit a Harry by netrpěl u tety. Jenže, pak by nebylo o čem číst, koho litovat, nebyl by důvod stavět si mravní základy, srovnávat péči o sirotky u rozdílných kultur, nebo v různých zemích. Díky za překlad.

***

Alex | 12.12.2015

Nemohu se dostat na další kapitoly. Skutečně jsou uveřejněny pouze dvě?

Přidat nový příspěvek